Vi är i mellanrundan och här kliver jag in med 8 units i en favoritbetonad dubbel som ger oss oddset 1.87 hos Bet365. Den skapas genom att använda bet builder.
Tyskland-Danmark
Tyskland har blåst oss 3 ggr detta mästerskap och det är nästan tjänstefel att ge sig på dem igen men jag kör och matchbilden idag bör bli ett ordentligt taggat Danmark som mer eller mindre måste vinna denna fight då de har satt sig i en tuff situation. Frankrike möter Spanien och full pott för Tyskland här och det är mycket som ska stämma för danskarna i sista matchen! Danmark har som vi alla vet ett lag av absolut högsta världsklass! Världens bästa spelare i laget i Gidsel och idag vilar ett stort ansvar på hans axlar. Danmark lyfter sig alltid med kniven mot strupen och trots att de inte är vana vid att ha det så har de en förmåga att växla upp när det krävs! Tyskland började mästerskapet dåligt men har också de växlat upp och framförallt har de nu en målvakt som är i zonen. Wolff var helt otrolig mot Norge där han stod för helt makalösa räddningar. Med det sagt så ska Danmark vara för starka för både Wolff och hela Tyskland när de växlar upp.
Speltips: Danmark ö 30.5 mål
Spanien-Frankrike
Vi säger adios till Spanien och idag tar Frankrike full pott och otroligt viktiga poäng. Spanien har inte alls fått till det i huvudrundan och står på 0 poäng medans vi har Frankrike som lirar för semifinal! Frankrike som normalt sätt brukar starta mästerskapen rätt trött har gjort raka motsatsen i år och de spelar en otroligt fin handboll! Målen bara flyger in och de slutar aldrig att anfalla i matcherna! Fantastiskt fin trupp och man studsade tillbaka ordentligt efter förlusten mot Danmark när man slog Portugal med smått galna 46-38! Spanien har inte ens hoppet kvar och kommer vara loja i försvaret idag.
Speltips: Frankrike ö 32.5 mål
Speltips
Dessa 2 favoritspel blir en dubbel som betalar 1.87 hos Bet365 och 8 units spelas.
✅ Danmark växlar alltid upp när det gäller!
✅ Viktig match för Frankrike som möter Tyskland i sista omgången.
✅ Frankrikes offensiv har varit brutal än så länge i mästerskapet.
✅ Danmarks trupp är bästa i världen!
✅ Meningslös match för Spanien.
❌ Wollf i Tysklands mål gjorde en helt vansinnig match mot Norge, kan han hålla i det?
Speltips: Danmark ö 30.5 mål & Frankrike ö 32.5 mål
Odds: 1.87
Insats: 8 units
Liga: Handbolls EM
Avkast: 18:00 & 20:30
